PTS645SM43SMTR92 LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS645SM43SMTR92 LFS
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Blue Actuator
- Operating Temperature
- -20°C ~ 85°C
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Operating Force
- 160gf
- Outline
- 6.00mm x 6.00mm
- Ingress Protection
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 4.30mm